Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Pakowanie w Himalaje

Co zabrać na trekking?

Kiedy po raz pierwszy jechałam do Nepalu, trochę odkrywałam świat na nowo. Pakowałam się chyba ze cztery razy, wciąż nie będąc pewną czy mam już wszystko, czy może to jednak za dużo rzeczy i część nie jest konieczna?  I jak mam to wszystko wrzucić do jednej torby? Czy to w ogóle możliwe?

Po 11 wyjazdach wydaje mi się, że już wiem! Eureka! Zatem mam dla Was listę, w której znajdziecie i to co konieczne, i to co mniej konieczneJ Lista była pierwotnie typowo żeńska, jednak w trakcie omawiania tematu zdałam sobie sprawę, że być może mężczyźni potrzebują innych rzeczy w plecaku niż ja
 
Zatem udostępniamy Wam, to co jest dziełem lat doświadczeń w górach Wszelkie Wasze uwagi, albo nowe pomysły przyjmiemy z przyjemnością i pokorą. Zapraszamy Was do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. To tylko poprawi nasze bezpieczeństwo w górach!

Poniższa podstawowa lista kontrolna powinna pomóc Państwu w spakowaniu się na trekking w Nepalu, przy czym jest to sugerowana lista, którą możecie Państwo weryfikować zgodnie z własnym doświadczeniem i potrzebami. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie ekwipunku do bezwzględnego minimum. Plecak wyprawowy (duży) lub torba wyprawowa nie powinna przekroczyć wagi 12,5 kg.
Potrzebujesz przede wszystkim:

  • Jeden duży plecak lub torbę wyprawową (około 45-55 l), którą będzie niósł tragarz
  • Jeden plecak dzienny (około 20-35 l)

  • Zachęcamy do pobrania naszego pliku PDF
Publikacja 2018-12-06 15:01:47