Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Langtang Valley Trek

Nepal Excursion Treks

Region Langtang

Wspaniała dolina Langtang

Langtang Valley Trek jest trzecim pod względem popularności szlakiem wędrówek w Nepalu. Region Langtang leży w północno-wschodniej części Nepalu. Oferuje niewiarygodnie śliczne krajobrazy Himalajów. Trekking do Langtangu wiedzie uroczą doliną Langtang wśród cudownych siedmiotysięczników Langtang Himal i Jugal Himal. Trekking Langtang Valley należy do łatwiejszych nepalskich tras i umożliwia poznanie kultury buddyjskiej i codziennego życia. Okolicę zamieszkuje duża grupa Tamangów, jedna z nepalskich grup etnicznych.

Nepal miejsce dla aktywnych

Trekking do Kanjin Gompa

Osada Kanjin Gompa jest zwieńczeniem trekkingu w dolinie Langtang. Droga do Kanjin Gompy momentami wiedzie już dwiema stronami doliny. Stary szlak wciąż wiedzie lewą stroną doliny, ale osypujące się skaliste zbocza nie do końca każdemu odpowiadają. Obecnie (2019 rok) trekking prowadzi też prawą stroną doliny, w bezpieczniejszej odległości od kruchych zboczy skalistych ścian. Widoki – wspaniałe! Jak to na trekkingu w Himalajach!

13 dni w Nepalu

Łatwy trek dla początkujących

Jest to jeden z krótszych himalajskich szlaków, odpowiedni nawet dla początkujących turystów, bowiem może go przebyć nawet piechur nieposiadający doświadczenia w wędrówkach po górach. Nie należy również obawiać się zbytnio problemów związanych z chorobą wysokościową. W Kanjin Gompa znajduje się tradycyjna wytwórnia serów.

Trek w skrócie:

calendar13 dni calendarhotel + pensjonat PAŹ-GRU oraz MAR-MAJ
calendarumiarkowany calendar4984 m n.p.m. calendartransport prywatny
calendarMin. 1 calendarSyaprubesi calendarSyaprubesi