Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Trekkingi w Himalajach

Niesamowite miejsca

Może do trekkingu w Himalajach gna Cię ciekawość świata, a może chęć poznania zupełnie innej kultury, architektury i miłość do gór. Bez względu na to, co to jest, sprawimy, że Twój wyjazd stanie się niezapomniany, bo w Nepalu nie sposób się nudzić. A może trekking w Nepalu?

Trekking w Himalajach

Himalaje to nie tylko wyprawy w regiony Mount Everest, Annapurny czy Langtang Valley, ale też w niższe partie gór, np. Around Valley Trek, dla tych, którzy nie mają czasu czy możliwości wejść wyżej, a chcą doświadczyć piękna i potęgi niesamowitego górskiego oblicza Nepalu.

Dolina Katmandu

Wycieczka w Himalaje - Durbar Square (Plac Królewski) w Katmandu, Bhaktapur czy Patan przeniosą Cię w historyczne miejsca, w których możesz podziwiać hinduskie świątynie i antyczne budynki, czy wtopić się w tętniącą życiem nepalską kulturę. Zaś zespół świątyń buddyjskich Swyambunath położonych na szczycie wzgórza roztoczy przed Tobą przyjemny widok na dolinę Kathmandu. Ponadto są tu miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Pashupatinath, jedna z największych świątyń hinduskich na świecie czy Boudhanth z największą w Nepalu stupą buddyjską.

Chcąc odetchnąć od miejskiego zgiełku, możesz się przenieść w głąb dzikiej natury do parków narodowych Chitwan czy Bardia, gdzie podczas safari doświadczysz bliskości bujnej i różnorodnej fauny i flory, której nie spodziewałbyś się w takich górach jak Himalaje.

Jeśli zobaczywszy miejsca uczęszczane przez turystów zapragniesz poznać Nepal od kuchni, to możemy zorganizować dla Ciebie wakacje z nepalską rodziną. Nepal to kraj rolniczy, więc jak lepiej dotknąć życia przeciętnego Nepalczyka niż poprzez doświadczenie wiejskiego życia.

Nie każdy może zostać himalaistą, ale każdy może zobaczyć ten piękny masyw górski z lotu ptaka. Masz do wyboru lot samolotem, helikopterem, a dla odważnych przelot paralotnią czy motolotnią w Pokharze. Widoki dolin i gór z nieba zaprą dech w piersiach.

A to nie wszystkie atrakcje, które Himalaje mają do zaoferowania. Sam widzisz, że to kraj, do którego jest po co wracać.