Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Ubezpieczenie

Insurance

Jakie ubezpieczenie warto mieć w Nepalu?

Od czego warto się ubezpieczyć w Nepalu?

Planując wakacje czy nawet wyjazd na weekend, dbamy również o swoje bezpieczeństwo w trakcie aktywnego odpoczynku. Jadąc na trekking Himalaje należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które będzie również obowiązywało w wyższych partiach gór. I choć rzadko później musimy skorzystać z ubezpieczenia, to świadomość, że je mamy, powoduje, że nasze wakacje są dużo bardziej komfortowe.
Przed wyjazdem do Nepalu należy wykupić oczywiście takie ubezpieczenie podróżne. Nigdy nie wiadomo czy podczas lotu Wasze rzeczy nie zostaną zagubione, skradzione lub uszkodzone lub czy podczas podróży nie zdarzy się jakaś choroba/ wypadek, więc dla własnego bezpieczeństwa ściśle zalecamy wykupienie ubezpieczenia.
 
Jeżeli planujecie trekking, wspinaczkę itp., najlepiej jest wykupić specjalne ubezpieczenie turystyczne obejmujące koszty leczenia chorób wysokogórskich lub wypadków i kosztów ewakuacji w nagłych przypadkach. W przypadku trekkingu powyżej 3000 m n.p.m. w razie problemów ze zdrowiem lub wypadku konieczne jest posiadanie takiego specjalnego ubezpieczenia turystycznego.  Ubezpieczenie takie zabezpieczy Was przed potencjalnym ryzykiem strat lub szkód oraz przed nieprzewidzianymi kosztami.
Co należy sprawdzić wybierając ubezpieczenie?
  • Sprawdź do jakiej wysokości obowiązuje ubezpieczenie (tutaj są różne opcje);
  • Sprawdź czas obowiązywania takiego ubezpieczenia (np. Bezpieczny Powrót z PZU obowiązuje do jednorazowego wyjazdu nie dłuższego niż 8 tygodni, choć wykupujemy je na rok czasu)
  • Sprawdź jakie koszty pokrywa ubezpieczenie czyli:
  1. Koszty ratownictwa i poszukiwań (kwoty gwarantowane powinny być znacząco wysokie, gdyż koszt ewakuacji śmigłowcem w Nepalu to np. 10.000 $). Przy braku tej opcji w ubezpieczeniu musicie być gotowi na pokrycie tych kosztów z własnych oszczędności lub majątku.
  2. Koszty leczenia, w które wchodzą opłaty za każdy dzień w szpitalu, każda procedura medyczna i jak pewnie wiecie koszty te rosną w ogromnym tempie.
  3. Odpowiedzialność cywilna – warto zwrócić uwagę, czy nasze ubezpieczenie posiada opcję OC.
  4. Koszty transportu często stanowią również ogromną sumę, ale dobre ubezpieczenia nie ograniczają tutaj wysokości kosztów.
 
Gdzie można kupić ubezpieczenie górskie?
Warto sięgnąć do porównywarek ubezpieczeń. Polisę kupisz dzisiaj już w internecie, jak i w każdym punkcie sprzedaży ubezpieczeń turystycznych (pytaj w agencjach ubezpieczeniowych w Twoim mieście).
Dwie najciekawsze oferty ubezpieczeń górskich znajdziesz w:
  1. Alpenverein: https://www.alpenverein.pl/polska (chyba największym minusem jest konieczność likwidacji szkody w języku obcym, co narazi nas na dodatkowe koszty
  2. PZU: https://bezpiecznypowrot.pl/ (jestem zwolennikiem tego ubezpieczenia)

W razie potrzeby służymy pomocą w wyborze ubezpieczenia. Po prostu do nas zadzwoń