Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Waluty

Currencies

Jaka waluta obowiązuje w Nepalu?

Jaką walutę warto zabrać do Nepalu?

Rupie nepalskie są oficjalną walutą Nepalu, ale istnieje możliwość wymiany wielu walut, w tym oczywiście dolarów amerykańskich, euro, dolarów australijskich, dolarów kanadyjskich, franków szwajcarskich, dolarów hongkońskich itp. W większych miastach, takich jak Kathmandu i Pokhara, działają liczne kantory, w których można wymieniać waluty. Lepszym miejscem do wymiany walut podczas trekkingu Himalaje, dla turysty jest bank, gdyż kurs wymiany jest nieco wyższy niż kurs oferowany przez kantory znajdujące się na Thamelu lub w Pokharze.

Chociaż w głównych miastach Nepalu akceptowane są płatności w walutach obcych, wygodniej jest wymienić pieniądze na rupie nepalskie i posługiwać się tą walutą. Jeśli planują Państwo trekking lub inne formy wypoczynku w Nepalu, ściśle zalecamy wymianę walut obcych na rupie nepalskie przed wyruszeniem na wyprawę z miasta.

Niektóre hotele i pensjonaty w Himalajach akceptują waluty obce, ale kurs wymiany nie jest tak korzystny, jak w mieście, a na lokalnym rynku akceptowane są tylko rupie nepalskie. Naszym klientom służymy pomocą w wymianie walut obcych – oczywiście bez żadnych dodatkowych prowizji.

Waluta

Jaki jest kurs rupii

0 NPR = 0 GBP

0 NPR = 0 EUR

0 NPR = 0 USD

0 NPR = 0 PLN