Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Jak podróżować tanio po Nepalu

Tanie Himalaje

W tym odcinku opowiemy o finansowych aspektach podróżowania po Nepalu. Czy jest to bezpieczne, czy naprawdę wychodzi taniej oraz czy oszczędzając w taki sposób faktycznie coś zyskamy.

Jednym z tanich sposobów podróżowania w Himalaje jest wyjazd do Nepalu bez korzystania z usług przewodnika i tragarza. Jednak, aby zapewnić sobie, choć minimalne bezpieczeństwo przed potencjalnymi zagrożeniami, radzimy skorzystać przynajmniej z usług jednego z nich. Wynajęcie przewodnika i tragarza sprawi, że Twój trekking w Nepalu będzie beztroski i po prostu bezpieczniejszy.

W szczycie sezonu pensjonaty są pełne i ciężko jest znaleźć miejsce. Jeśli pójdziesz z przewodnikiem, ten będzie rezerwował nocleg na kolejny dzień z wyprzedzeniem. Tragarz, niosąc Twój duży plecak, odciąży Twój kręgosłup, a Ty tym samym będziesz mógł cieszyć się trekkingiem z dziennym plecakiem na plecach i będziesz mógł w pełni odpoczywać w trakcie wakacji.

W przypadku problemów z chorobą wysokościową obecność przewodnika i tragarza stanowi zawsze oparcie i wiemy, że choć w kłopotach – możemy czuć się bezpiecznie. W takich sytuacjach przewodnik poinformuje organizatora wycieczki, a ten zadba o ewakuację w razie zaistnienia takiej konieczności. Tragarz zadba o wszystkie Twoje rzeczy, a Ty w bezpiecznych warunkach będziesz mógł dokończyć swoją przygodę.

Dodatkowo pamiętaj tym, że skorzystanie z przewodnika i tragarza na treku to szansa na pracę dla miejscowej ludności, możliwość zarobku i poprawy ich komfortu życia na co dzień. Wybór należy do Ciebie. Innym sposobem na oszczędności jest decyzja dotycząca wody. Cena wody mineralnej na himalajskich szlakach jest wyższa niż w mieście. Ceny zaczynają się od 0,5 USD za litrową butelkę, a im wyżej jesteśmy, tym wyższa cena w związku z kosztami transportu itd.

Maksymalna cena za litrową butelkę wody mineralnej sięgnąć może nawet 3,5 USD na wysokości 4800 m n.p.m., więc jeśli weźmiesz ze sobą środki oczyszczające wodę, możesz zaoszczędzić na kosztach wody mineralnej.
Kolejna rzecz to power bank, który pozwoli na ładowanie telefonu komórkowego i aparatu, a kilka słodkich batonów kupionych jeszcze w mieście (a nie na trasie treku) też pozwoli zaoszczędzić parę groszy.

W każdym z miejsc na trasie możesz wziąć prysznic i zapłacić 3-10 USD w zależności od miejsca, a aby zaoszczędzić, możesz wziąć ze sobą chusteczki nawilżane. Możesz również oszczędzać na transporcie, jednak tutaj ryzyko jest znaczące. Co prawda sytuacja w Nepalu ulega zmianie na korzyść, jednak wciąż korzystanie z lokalnego transportu niesie ze sobą duże ryzyko, zatem najniższym standardem dla Was powinno być korzystanie z transportu turystycznego (tourist bus).

No i na koniec… To Ty decydujesz czy masz wystarczająco dużo czasu, by zadbać o wszystko samemu, czy też chcesz jechać na wakacje pełne cudownych przeżyć, jednak z pewnością, że wszystko będzie odpowiednio zorganizowane.  Wyjazd do Nepalu last minute niesie ze sobą pewne ryzyko, zatem my zalecamy korzystanie z naszych usług, jako doświadczonego operatora. Zaś dla nas samych największą ambicją jest, byś wrócił wypoczęty, uśmiechnięty, zadowolony, a do tego chętny do dalszego polecania naszych usług. To nasz cel i temu się poświęcimy, ku zadowoleniu naszych Klientów i nas samych


Do zobaczenia w Nepalu!

Poznaj Nepal z nami w trakcie beztroskich wakacji!

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź naszą stronę www.poznajnepal.pl lub www.nepalexcursiontreks.com  
Udostępnij nasz link znajomym i współpracownikom, jeśli uważasz, że te informacje były pomocne.

Publikacja 2018-12-06 14:49:17