Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Nepal last minute - czy to dobry pomysł?

Indie, Nepal, wycieczki last minute

Wyobraź sobie moment, gdy z ekscytacją pakujesz do plecaka cały swój górski ekwipunek, bo właśnie wybierasz się do Nepalu - last minute! Czujesz ten dreszczyk emocji? A to dopiero początek Twojej przygody życia! Ile kosztuje wycieczka w Himalaje? Jakie są opinie o wycieczkach do Nepalu? I wreszcie - czy Indie Nepal wycieczki last minute to dobry pomysł? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Przygotowanie do treku przez Indie, Nepal - wycieczki last minute

Decyzja o wyprawie trekkingowej do Nepalu na ostatnią chwilę może być pociągająca ze względu na spontaniczność i podekscytowanie związane z niezaplanowaną przygodą. Niemniej jednak warto zauważyć, że Nepal to wyjątkowe miejsce, w którym już samo przebywanie wiąże się z szeregiem wyzwań, na które powinniśmy być odpowiednio przygotowani.

Wycieczka Nepal last minute to nie spacer w Tatrach

Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na swoją wytrzymałość i kondycję fizyczną, ponieważ trekking w Himalajach to nie lada wyzwanie, i to nawet dla doświadczonych turystów. Co więcej, trzeba również zdawać sobie sprawę, z tego, że wysokość, na której znajdują się szlaki, może powodować problemy zdrowotne, chociażby takie jak choroba wysokościowa. Jeśli więc nie czujesz się na siłach na to, by pokonywać dziennie kilkanaście kilometrów na wysokości powyżej 4000 m, niosąc na plecach około 15 kg bagaż - i tak przez 6, 15, albo nawet 26 dni - nie czytaj dalej naszego artykułu o Indiach, Nepalu - wycieczkach last minute, a poświęć najbliższe 8-10 tygodni na intensywne przygotowania do treku.

Ekwipunek drogą do sukcesu w pieszym zdobywaniu Nepalu last minute

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest wybór odpowiedniego sprzętu.
Jadąc do Nepalu last minute, nie można zapomnieć o solidnym obuwiu górskim, ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych, które w Nepalu potrafią dramatycznie się zmieniać, jak również śpiworze do spania, apteczce, czy lampach turystycznych i ładowarkach solarnych. Te rzeczy są kluczowe dla bezpiecznego i komfortowego trekkingu, a ich brak może powodować poważne trudności w drodze.

Zadbaj o formalności

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia dotyczy formalności wizowych i szczepień. Nepal ma swoje wymogi, które należy spełnić przed wjazdem do kraju.

Zgodnie z obecnymi rozporządzeniami, turyści są zobowiązani do korzystania z usług profesjonalnych przewodników, ponieważ samotne wędrówki zostały zakazane. Oznacza to, że w podróż do Nepalu last minute, nie możemy wybrać się we własnym zakresie, a wyłącznie w grupie.

Decyzja o zakazie samotnego trekkingu wpłynęła nie tylko na wzrost bezpieczeństwa podróżujących, ale również na wyższe ceny wypraw. Obecnie należy doliczyć do nich również koszt wyrobienia karty TIMS (Tourist Information Management System), co wiąże się z dodatkowym kosztem około 70 zł (2000 rupii).

Ile kosztuje wycieczka w Himalaje?

Na szacowaną cenę wycieczki w Himalaje składają się takie elementy, jak lot, pozwolenie na trekking, wstęp do parku, wiza nepalska, jak również koszty rezerwacji hoteli, wyżywienia oraz opłata za obsługę Biura Podróży. Należy zabrać ze sobą również środki na własne wydatki. Łącznie, koszt wycieczki w Himalaje może sięgnąć od kilku do kilkunastu tysięcy - w zależności od wybranej opcji i czasu trwania eskapady. Krótko mówiąc, to czy chcesz stanąć na szczycie Mera Peak, czy po prostu pragniesz odwiedzić Nepal i poczuć atmosferę tego miejsca, w pewnym stopniu determinuje, ile kosztuje wycieczka w Himalaje.

Weź znajomych i obniż koszt wycieczki w Himalaje

Warto dodać w tym miejscu, że im więcej osób udaje się na wycieczkę w danym terminie, tym niższa cena podróży. Warto więc na bieżąco śledzić kalendarium wycieczek do Nepalu last minute, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić i zmniejszyć ogólny koszt wycieczki w Himalaje.

Wycieczki do Nepalu opinie

Podróżnicy, którzy planują w najbliższym czasie wyprawę do Indii, Nepalu last minute, sprawdzają „wycieczki do Nepalu opinie” za każdym razem, gdy tylko znajdą się na stronie danego Biura Podróży. To istotny aspekt podróży - warto bowiem dowiedzieć się, co myślą o treku osoby, które korzystały z usług danego przewodnika.

Zapoznając się z „wycieczki do Nepalu opinie”, oprócz doniesień ze szlaku, można dowiedzieć się również wiele o kulturze, języku, jedzeniu i ludziach, którzy mieszkają u stóp imponujących szczytów.

Z tego względu przygotowania do wyprawy do Nepalu last minute powinny obejmować także zdobycie wiedzy na temat miejscowych obyczajów. Wybierając się na Nepal last minute warto, chociaż orientować się, aby koniecznie zdjąć buty, wchodząc do nepalskiego domu, ani pod żadnym pozorem nie gwizdać. Takie zachowanie, zdaniem Nepalczyków, sprowadza do domu złodzieja!

Nepal last minute - czy to oferta dla Ciebie?

Wyjazd do Nepalu last minute na trekking może być kuszącą opcją, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad odpowiednim przygotowaniem. Wyprawa ma być dla nas niezapomnianym doświadczeniem, dlatego należy racjonalnie ocenić możliwości swojego organizmu, kondycje, a także zasoby finansowe.

Na naszej stronie można znaleźć oferty typu trekking Nepal last minute, które umożliwiają szybki wyjazd. Jednak nawet w przypadku takiej spontanicznej decyzji, warto przemyśleć wszystkie szczegóły, aby móc w pełni cieszyć się tą niepowtarzalną podróżą.

Jeżeli myślisz o wyprawie w Himalaje, pamiętaj, że niezależnie od tego, czy decydujesz się na Nepal last minute, czy raczej jesteś typem osoby, która dokładnie planuje każdy szczegół, trekking zapewni Ci doświadczenie, które na zawsze pozostanie w Twoim sercu. Indie, Nepal, wycieczki last minute czy nie - każda z nich to okazja do oderwania się od codzienności i przeżycie czegoś, czego się nie spodziewasz!

 

Publikacja 2020-08-24 12:42:07