Loading...
Poznaj NEPAL
Biuro Podróży Nepal

Wiza do Nepalu

Visa to Nepal

Jak załatwić wizę do Nepalu

Gdzie aplikować po wizę do Nepalu?

Turyści przed wyjazdem trekking Himalaje mogą uzyskać wizę za pośrednictwem Ambasady Nepalu, jeżeli taka istnieje w ich kraju lub otrzymają wizę po przybyciu do Nepalu w Biurze Imigracyjnym. Wszelkie formalności załatwia się na lotnisku w Katmandu tuż po przybyciu na miejsce i po uiszczeniu wymaganej opłaty.

Wysokość opłaty za wizę do Nepalu od 17 lipca 2019
Pobyt do 15 dni               - 30 USD
Pobyt do 30 dni               - 50 USD
Pobyt do 90 dni               - 135 USD
Dzieci do 10 roku życia otrzymują wizę nieodpłatnie.

Przed trekkingiem w Himalaje turyści mogą przedłużyć swoją wizę dopłacając 3 USD za każdy kolejny dzień (te opłaty mogą podlegać urzędowym podwyżkom). Wizę można przedłużyć maksymalnie do 150 dni.  W przypadku spóźnienia w przedłużeniu wizy, do opłaty za przedłużenie doliczona zostanie opłata karna w wysokości 5 USD dziennie (te opłaty mogą podlegać urzędowym podwyżkom). Na każdym przejściu granicznym w Nepalu znajduje się urząd imigracyjny, więc nie ma problemu z uzyskaniem wizy, niezależnie od tego czy podróżuje się drogą lądową z Chin, Indii czy samolotem bezpośrednio na lotnisko międzynarodowe Tribhuvan.

Obywatele Nigerii, Ghany, Zimbabwe, Kamerunu, Liberii, Suazi, Somalii, Etiopii, Iraku, Afganistanu i Palestyny powinni aplikować o wizy przed wyjazdem.

Jak aplikować po wizę do Nepalu?

Gdzie aplikować po wizę do Nepalu?

WIZA ON-LINE PRZED PRZYJAZDEM
W tej chwili możesz również aplikować o wizę on-line pod adresem:
Biuro Imigracyjne, Nepal
Przy korzystaniu z formularza wizowego on-line, musisz wydrukować potwierdzenie z kodem kreskowym i ten dokument wraz z kopią Twojego paszportu powinieneś przedstawić na lotnisku w Biurze Imigracyjnym.
WIZA NA LOTNISKU W KATMANDU
Jeżeli zaś starasz się o wizę na lotnisku w Katmandu – to kroki są następujące:

Krok 1:
Wypełnij "Kartę przyjazdu" [Arrival Card]. Ten formularz często otrzymasz w trakcie lotu do Katmandu od stewardes, a jeżeli nie, to znajdziesz go w hali przylotów.
Następnie przy specjalnych stanowiskach – Kioskach - na lotnisku, w hali przylotów, wypełnij formularz „Tourist Visa Form”. Otrzymasz pokwitowanie złożenia wniosku wizowego i z tym pokwitowaniem udaj się do kasy, by opłacić wizę.
 
Krok 2
Dokonaj płatności przy stanowiskach, do tego przeznaczonych – każdy wskaże Ci to miejsce. Otrzymasz potwierdzenie wpłaty. Warto mieć ze sobą odliczoną kwotę w dolarach.

Krok 3
Przejdź do stanowisk Biura Imigracyjnego z potwierdzeniem złożenia wniosku wizowego w KIOSKU,  dowodem wpłaty i paszportem. Urzędnik Biura Imigracyjnego wyda Ci wizę po sprawdzeniu wymaganych dokumentów.
Warto mieć przy sobie zawsze jedno zdjęcie paszportowe w zanadrzu, w razie gdyby nie działał system KIOSK na lotnisku.

Jakie dokumenty są potrzebne do wyrobienia wizy do Nepalu?

Jak zdobyć wizę do Nepalu?

Jeżeli wypełniasz wniosek o wizę on-line potrzebujesz swój paszport (ważny przez minimum kolejne 6 miesięcy od daty przyjazdu do Nepalu) zdjęcie w formacie 3,8 x 3,8 cm ( 1,5 x 1,5 cala) w wersji elektronicznej oraz dane adresowe hotelu, w którym będziecie przebywać.

Jeżeli wypełniasz wniosek o wizę na lotnisku w Katmandu potrzebujesz swój paszport, zdjęcie paszportowe, adres hotelu, w którym będziesz przebywał oraz wypełniony formularz: Arrival Card.

Jeżeli wyjeżdżasz z nami do Nepalu, pomożemy Ci w złożeniu wniosku online o wizę do Nepalu. To przyspieszy proces otrzymania wizy na lotnisku w Katmandu.